ФК ЄДНІСТЬ КИЇВ
 
ФК "ЄДНІСТЬ КИЇВ"

Заснування

Створення Футбольного клубу «Єдність Київ».
Футбольний клуб було створено 29 липня 2020 року на основі Угоди про співпрацю з позашкільним навчальним закладом – Комунальною організацією Центру військово-патріотичного та фізичного виховання дітей та молоді «Єдність» Оболонського району м. Києва (скорочена назва – Центр ВПФВДМ «Єдність»), який існує з (2002 р.).

Структура роботи Центру «Єдність».
Упродовж років в Центрі існує секція з футболу поряд із іншими 45 секціями. На сьогодні у закладі залучено понад 450 хлопців та 15 фахівців, головним завданням яких є всебічний розвиток потенціалу кожної дитини. Серед педагогічно-виховного складу Центру – почесні працівники фізичної культури та спорту, майстри спорту міжнародного класу, вчителя вищої категорії. Участь команд «Єдності» у спортивних змаганнях свідчить про зростання результативності роботи педагогів, тренерів, та їхніх вихованців. Без спортсменів Центру «Єдність» не обходиться жодне змагання чи свято в Оболонському районі. Впродовж року проводиться низка масових заходів, які стали традиційними.

Органом управління Центру «Єдність» є Управління освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації. До того часу Центр «Єдність» підпорядковувався Київській міській раді. Першим директором Центру став Василь Золтанович Лендьєл, який був свого часу членом Виконкому Федерації футболу Києва. З 2 липня 2019 року дотепер посаду директора Центру обіймає український колишній футболіст Сергій Вікторович Конюшенко, а до недавнього – головний тренер дубля, старший тренер молодіжної команди ФК «Оболонь» (ліцензія УЄФА – PRO).

Основою діяльності Центру ВПФВДМ «Єдність» є військово-патріотичне та фізичне виховання дітей, підлітків і молоді Оболонського району м. Києва у позаурочний час. Центр здійснює навчально-виховну, інформаційну, організаційно-масову, навчально-тренувальну та спортивну роботу. У закладі створені всі умови для зміцнення здоров'я дітей, їхнього навчання. Центр створює для дітей і молоді рівні умови для зарахування та навчання, а ті, хто спортивно обдарований, мають необхідні умови для спортивного вдосконалення.

Зв'язки Центру «Єдність».
Педагогічний колектив закладу співпрацює з Університетом фізичної культури та спорту України, загальними навчальними закладами Оболонського району, СДЮШОР «Зміна», ДЮСШ «Олімп».


У сфері міжнародного співробітництва Центр «Єдність» має широкі зв'язки з спортивними клубами Іспанії, Німеччини, Сербії, Болгарії, Нідерландів, країн Балтії.


Футбол в Центрі «Єдність». В 2013 році на базі Центру військово-патріотичного та фізичного виховання дітей та молоді «Єдність» було створено ФК «Едність», який також очолював до 2019 року Василь Лендьєл, а з липня 2019 року очолює Сергій Конюшенко. З 2013 року ФК «Єдність» грає в Чемпіонаті м. Києва (під егідою ФФК) у всіх вікових категоріях, – в Чемпіонаті Києва (ФФК) грає 13 команд (дорослі, U-21, команди 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 рр. н.), в Чемпіонаті України (ДЮФЛУ) – U-19, U-17, U-15.

Головний тренер аматорської команди ФК «Єдність Київ», яка виступає в Чемпіонаті України серед аматорських команд (ААФУ) – Андрій Вікторович Конюшенко.

Інфраструктура Центру «Єдність». Для проведення навчально-виховної роботи Центр має спортивно-оздоровчий комплекс «Єдність», що знаходиться у центрі масиву «Оболонь» (м. Київ, Оболонський проспект, 32-д). Це стадіон, який діє з 1986 року із трибунами на 550 місць, має поле стандартних розмірів з натуральним покриттям, роздягальні, душові, медпункт, тренерські кімнати для теоретичних занять.

ФК «Єдність Київ». 10 липня 2020 року на загальних зборах громадської організації «Інвестиційні технології в спорті» було прийнято рішення про створення ТОВ «Футбольний клуб «Єдність Київ». Громадська організація володіє 49% Статутного капіталу товариства (головою правління організації є Сергій Степанович Ващук). Таким чином, ФК «Єдність Київ» майже наполовину (49%) належить членам громадської організації «Інвестиційні технології в спорті». Інші 51% статутного капіталу розподілені між чотирьома фізичними особами.

Головною метою Клубу є підготовка власних футболістів-вихованців, молодіжних, юніорських і юнацьких команд Клубу, їх успішних виступів в національних та міжнародних змаганнях з футболу та подальшого розвитку київського футболу, футболу Київської області та України, сприяння зростання рівня і масовості цього виду спорту серед всіх верств населення в дусі миру, розуміння nа чесної гри.

Клуб має чітку структуру. Вищим органом ФК «Єдність Київ» є Загальні збори учасників Клубу. Клуб управляється Радою клубу, Президентом і Виконавчим директором. Рішенням Загальних зборів ТОВ «ФК «Єдність Київ» Президентом футбольного клубу було обрано Сергія Степановича Ващука. До Ради клубу входять Президент, віце-президент, виконавчий директор клубу та його заступники, головний тренер, а також інші члени ради з унікальним навичками і досвідом, які служать справі розвитку клубу, в тому числі три вибірні члени ГО «Інноваційні технології в спорті».

Футбольний клуб «Єдність Київ» в сезоні 2020/2021 представлено в Чемпіонаті України з аматорського футболу, молодіжною командою в Чемпіонаті України U-21 та юніорською командою U-19 в першій лізі Чемпіонату України.

Досягнення основної команди. Дебютний матч Футбольний клуб «Єдність Київ» провів 5 вересня 2020 року на оновленому домашньому стадіоні СШ №194 в Оболонському районі м. Києва. Синьо-блакитні зустрілися з командою ФК ім. Л Яшина (м. Київ). Перший історичний гол зі штрафного до активу Клубу записав Тимур Титаренко. Перемогу команді також принесли голи Микити Рибака та Дмитра Ковтуна.

Перша гостьова гра в Чемпіонаті України серед аматорів була зіграна 12 вересня 2020 року з командою ФК «Любомир» з смт Ставище Київської області, яка стала другою від народження Клубу перемогою синьо-блакитних. Нікіта Рибак став автором дебютного гостьового голу.

До складу команди «білих воронів» увійшли Еміль Рауф Байрамов, Максим Ващук, Нікіта Ващук, Дмитро Вояновський, Артем Гедванівський, Камран Ісмаілов, Нікіта Калмиков, Олександр Кисіль, Дмитро Ковтун, Сергій Корнієнко, Владислав Костенко, Дмитро Костенко, Олексій Котвицький, Максим Муха, Володимир Науменко, Роман Прищепа, Нікіта Рибак, Валерій Скляренко, Олександр Студінікін, Тимур Тітаренко, Володимир Хромочкін, Іван Худенко.

Головний тренер – Андрій Вікторович Конюшенко (ліцензія УЄФА А). Асистенти головного тренера Ельнур Велієв (ліцензія УЄФА А). Адміністратор Ігор Анатолійович Леваков. Капітан команди – Нікіта Ващук.

Досягнення молодіжної команди U-21.

Домашнім стадіоном є стадіон «Єдність» (натуральний газон), який розташовано за адресою: м. Київ, проспект Оболонський 32-д

Тимчасовий стадіон – реконструйований в 2020 році стадіон СШ № 194 із штучним покриттям (м. Київ, проспект Героїв Дніпра, 3) на 186 місць, для проведення ігор в рамках Чемпіонату України серед аматорських команд.

Екіпіровка. Колір ігрової форми – синьо-блакитний, ТМ «JAKO» (ігровий та тренувальний комплект (футболка, шорти, гетри). Компанія JAKO заснована в листопаді 1989 року. Зараз її екіпірування для футболу, баскетболу, хокею, гандболу представлена у 40 країнах світу. Майже 25% команд клубів німецької Бундесліги одягнені в JAKO. М'яч Jako є офіційним у ПФЛ, нижчих лігах Англії, у вищому дивізіоні Румунії.

Нікнейм – «синьо блакитні», «білі ворони». Біла ворона в суспільстві – нетривіальна особистість, не схожа на всіх інших, що виділяється з натовпу поглядами, смаками, манерами і поведінкою. Біла ворона – символ, що позначає одночасно неординарність і унікальність в своєму роді.
ДНК КЛУБУ

• Розумні тренери і гравці, які здатні аналізувати, рефлексувати і вчитися новому.
• Створення середовищарозвитку для кожного – найважливіше завдання всіх, хто пов'язаний з Клубом.
• Фокус на індивідуальне зростання – успіх команди / Клубу залежить від особистого і спортивного розвитку кожного окремо взятого гравця.
• Упор на розвиток в кожному спортсменові психології цілеспрямованого зростання в першу чергу (на додаток до традиційних фізичній, технічній і тактичній майстерності).
• Побудова стилю і тактики гри від сильних сторін гравців (не від тренерських ідей, популярних концепцій, або тиску уболівальників).
• Мета кожної гри – перемогти з якомога більшою різницею голів, ніж суперник (а не «пропустити на один менше»), при цьому зігравши краще, ніж в попередній грі, зберігаючи професіоналізм і скромність.
БАЧЕННЯ КЛУБУ
Спортивна візитівка столиці України, в якій уособлюється гідність, ефективне управління та інноваційність.

МІСІЯ КЛУБУ
Ми будуємо Клуб-переможець, в якому кожен знаходить здорову, позитивно заряджену атмосферу для фізичного, творчого, професійного і громадянського зростання!

ФК «Єдність» – унікальна енергія твого успіху!

МЕТА КЛУБУ
Бути самодостатнім / інвестиційно привабливим / соціально відповідальним професіональним клубом, який користується довірою та шаною у жителів столиці, країни та міжнародної спільноти. Ми прагнемо до того, щоб повний стадіон в реальному та віртуальному режимах вболівав за нашу команду і допомагав їй здобувати перемоги!

ЦІННОСТІ КЛУБУ
Цінності – це те, що дає нам емоції, стан та перспективи.

Наші цінності як кінцевий стан:
• Реалізація своїх здібностей
• Задоволення
• Суспільне визнання

Наші цінності-засоби:
• Енергійність / наполегливість
• Самоконтроль
• Чесність / відкритість
• Відповідальність
• Сміливість
• Повага / взаєморозуміння
• Партнерство / співпраця / спільні зусилля / командна робота
• Креативність
• Здоров'я

І, звісно, цінності олімпізму та фейр-плей.

ПРИНЦИПИ ВЗАЄМОДІЇ
Для створення атмосфери й енергії в Клубі, що сприяють досягненню кожним своїх особистих і командних цілей, такі принципи лежать в основі будь-яких / всіх взаємодій між співробітниками Клубу (2 і більше осіб):

1. Цілеспрямованість – кожна взаємодія в Клубі переслідує конкретну мету, з якою згодні всі учасники даної взаємодії. Поки мета не узгоджена всіма, робота по методам її досягнення не починається.

2. Тотальна чесність і послідовність – що в голові, то й на язику і в справах. Зміна дії або світогляду можлива, але тільки після чесного інформування всіх учасників взаємодії про причини такої зміни.

3. Кожен у всіх взаємодіях фокусується на свою особисту відповідальність. Ми не питаємо з інших, ми питаємо з самих себе; іншим ми пропонуємо тільки допомогу!

4. Всі взаємодії проходять без насильства – ми не чинимо тиск (напр., через ієрархії), не примушуємо, не маніпулюємо.

5. Ми приймаємо все та всіх, як є, на чисту руку, без фільтрів; не намагаючись змінити думку інших, їх самих, або зовнішні обставини.
ЧОМУ Я МАЮ СТАТИ ФУТБОЛІСТОМ КЛУБУ? ЯКІ ВИГОДИ Я МАТИМУ? - НАША УНІКАЛЬНІСТЬ

В сімнадцять більшість футболістів полишають мрію стати професійними футболістами. Безвідповідальність клубів, відсутність чіткого кар'єрного бачення гравцями – найчастіші бар'єри для цього. В ФК «Єдність Київ» відповідальність за кар'єру футболіста розподілена між усіма учасниками навчально-тренувального процесу. Клуб – це комплекс можливостей для всебічного професіонального зростання футболіста. Систематично проводиться моніторинг прогресу гравця та актуалізується план його кар'єрного зростання. Футболіст нашого Клубу креативний та сміливий. ФК «Єдність Київ» – ефективне управління, професійна підготовка та розвиток футболістів. Наш Клуб – юний, як і наші гравці. Разом ми креативні, сміливі та відповідальні! Футбол – це складна структурована форма гри, в якій є зовнішні та внутрішні чинники. Це дозволяє єднати різних людей в одне ціле – в структуру однієї команди, в структуру одного клубу. Ми розуміємо футбол як одне ціле, складовими якого є взаємопов'язані технічні, тактичні, фізичні, соціально-психологічні аспекти, а також питання управління та освіти. Тому ФК «Єдність Київ» – це ефективний клубний менеджмент, професіональний розвиток футболістів, задоволені результатом уболівальники, партнери та клієнти на засадах поваги, розвитку, ініціативності, креативності, критичного та позитивного мислення.
ТРЕНЕРСЬКИЙ ПІДХІД
Єдиний підхід до всіх учасників тренувального процесу. Кожен гравець є важливим. До нього підбирається індивідуальний підхід, гравець інтегрується в команду, де привносить свій внесок в перемогу.

Рівні можливості. Навчити працювати, тренуватися, розвивати свої навички і рости професійно. Однаковий старт, майбутнє у кожного своє.

ПРИНЦИПИ РОБОТИ ТРЕНЕРІВ
• Технічні і тактичні здібності футболіста важливіше фізичних.
• Відповідальний підхід до організації тренувальних занять.
• Усунення помилок або поліпшення командної тактики - мета тренувального заняття.
• Виправляти дії футболістів і їх мотивація.
• Під час тренування і матчі залишати місце для ініціативи з боку гравців.
• Оцінка якості заняття по його закінченні.
• Розвиватися як тренер.
• Тренер повинен визначати успішність і творча своєрідність не процес спортивного тренування, а процесу тренування спортсмена.

ІСТОРІЯ
Футбольний клуб «Єдність Київ» хоча офіційно й був зареєстрований 29 липня 2020 року, але історію має довшу – з 2002 року. Ті ж самі цифри в році, але їх порядок інший. Клуб свої витоки бере з Центру військово-патріотичного та фізичного виховання дітей та молоді, що також має назву «Єдність». Центр знаходиться у найбільшому районі столиці – Оболонському, де також розташувалася база ФК «Єдність Київ.

Упродовж років в Центрі існувала секція з футболу. У 2013 році на базі Центру «Єдність» було створено футбольний клуб «Едність». На 2020 рік під керівництвом Сергія Вікторовича Конюшенко (ліцензія УЄФА – PRO) та 15 тренерів футбольній майстерності тут навчалися 450 хлопців.

Стадіон спортивно-оздоровчого комплексу «Єдність», який було відкрито у 1986 році, має стандартні розміри та натуральне покриттям із трибунами на 550 місць.

Без спортсменів Центру «Єдність» не обходиться жодне змагання чи свято в Оболонському районі. Участь команд Центру «Єдність» у спортивних змаганнях різного рівня свідчить про зростання результативності роботи педагогів, тренерів, та їхніх вихованців. ФК «Єдність» грає в Чемпіонаті м. Києва (під егідою ФФК) у всіх вікових категоріях, – в Чемпіонаті Києва (ФФК) грає 13 команд (дорослі, U-21, команди 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 рр. н.), в Чемпіонаті України (ДЮФЛУ) – U-19, U-17, U-15.

Футбольний клуб «Єдність» набирав обертів і постало завдання подальшого розвитку вихованців Центру. Естафету перейняв Футбольний клуб «Єдність Київ», завданням якого стало готувати власних футболістів-вихованців, молодіжних, юніорських і юнацьких команд Клубу, їх успішних виступів в національних та міжнародних змаганнях з футболу. Але, передусім, київський та український футбол мають розвиватися в дусі миру, розуміння та чесної гри та України, – цьому має сприяти новостворений ФК «Єдність Київ».

Щоб розвивати київський та український футбол однієї гри на полі мало. Потрібні інновації в цьому виді спорту, – їх фахова розробка та в провадження. Тому 10 липня 2020 року на загальних зборах громадської організації «Інвестиційні технології в спорті» було прийнято рішення про створення ТОВ «Футбольний клуб «Єдність Київ», який продовжить традиції Центру та ФК «Єдність» і виведе український футбол завдяки новітнім розробкам на лідерські позиції в Європі. Маленькими кроками до великих перемог! І початок – створення і розвиток ФК «Єдність Київ». Почали навіть з того, що члени громадської організації можуть бути співвласниками футбольного клубу. Громадська організація володіє 49% Статутного капіталу товариства. Таким чином, ФК «Єдність Київ» майже наполовину (49%) належить членам громадської організації «Інвестиційні технології в спорті». Інші 51% статутного капіталу розподілені між чотирьома фізичними особами.

Вищим органом ФК «Єдність Київ» є Загальні збори учасників Клубу. Клуб управляється Радою клубу, Президентом і Виконавчим директором. Рішенням Загальних зборів ТОВ «ФК «Єдність Київ» Президентом футбольного клубу було обрано Сергія Степановича Ващука. До Ради клубу входять Президент, віце-президент, виконавчий директор клубу та його заступники, головний тренер, а також інші члени ради з унікальним навичками і досвідом, які служать справі розвитку клубу, в тому числі три вибірні члени ГО «Інноваційні технології в спорті».

Футбольний клуб «Єдність Київ» в сезоні 2020/2021 представлено в Чемпіонаті України з аматорського футболу, молодіжною командою в Чемпіонаті України U-21 та юніорською командою U-19 в першій лізі Чемпіонату України.

Дебютний матч Футбольний клуб «Єдність Київ» провів 5 вересня 2020 року на оновленому домашньому стадіоні СШ №194 в Оболонському районі м. Києва. Синьо-блакитні зустрілися з командою ФК ім. Л Яшина (м. Київ). Перший історичний гол зі штрафного до активу Клубу записав Тимур Титаренко. Перемогу команді також принесли голи Микити Рибака та Дмитра Ковтуна.

Перша гостьова гра в Чемпіонаті України серед аматорів була зіграна 12 вересня 2020 року з командою ФК «Любомир» з смт Ставище Київської області, яка стала другою від народження Клубу перемогою синьо-блакитних. Нікіта Рибак став автором дебютного гостьового голу.

До складу команди «білих воронів» увійшли Еміль Рауф Байрамов, Максим Ващук, Нікіта Ващук, Дмитро Вояновський, Артем Гедванівський, Камран Ісмаілов, Нікіта Калмиков, Олександр Кисіль, Дмитро Ковтун, Сергій Корнієнко, Владислав Костенко, Дмитро Костенко, Олексій Котвицький, Максим Муха, Володимир Науменко, Роман Прищепа, Нікіта Рибак, Валерій Скляренко, Олександр Студінікін, Тимур Тітаренко, Володимир Хромочкін, Іван Худенко.

Головний тренер – Андрій Вікторович Конюшенко (ліцензія УЄФА А). Асистенти головного тренера Ельнур Велієв (ліцензія УЄФА А). Адміністратор Ігор Анатолійович Леваков. Капітан команди – Нікіта Ващук.

Команда грає в формі синьо-блакитних кольорів ТМ «JAKO», яка представлена у 40 країнах світу. Майже 25% команд клубів німецької Бундесліги одягнені в JAKO. М'яч Jako є офіційним у ПФЛ.

Хтось із тренерів, почувши таку історію молодого клубу, сказав, що у вас не все як у людей. А й дійсно, ми ж недаремно взяли собі нікнейм – «білі ворони», бо біла ворона – це символ неординарності й унікальність в своєму роді. Біла ворона в суспільстві і футболі зокрема – нетривіальна особистість, не схожа на всіх інших, що виділяється з натовпу поглядами, смаками, манерами і поведінкою. Ось і ми, синьо блакитні за формою, або білі ворони за духом і будемо виділятися своєю креативною грою та інноваційним підходом до кожної деталі в розвитку клубу та київського й українського футболу взагалі. Адже в футболі немає дрібниць…

Власне, кожний може стати співвласником Футбольного клубу «Єдність Київ» і долучитися до створення його історії. Отже, створюємо майбутнє разом!